Publikace pro žáky, pedagogy a rodiče

Kategorie: Publikace a materiály Zveřejněno: pátek 16. červenec 2021 Napsal Veronika Krejčí Vytisknout E-mail

 

Pracovní sešity Malovaná vlastivěda od pravěku po renesanci (pro 4. ročník ZŠ) a Malovaná vlastivěda od Bílé hory po současnost (pro 5. ročník ZŠ)

KREJČÍ, Veronika. Malovaná vlastivěda - od pravěku po renesanci. Pracovní sešit pro výuku vlastivědy ve 4. ročníku ZŠ. Olomouc: VUP, 2021. ISBN 978-80-244-5963-9. 

KREJČÍ, Veronika. Malovaná vlastivěda - od Bílé hory po současnost. Pracovní sešit pro výuku vlastivědy ve 5. ročníku ZŠ. Olomouc: VUP, 2021. ISBN 978-80-244-5995-0. 

Pracovní sešity jsou určeny pro žáky 1. stupně ZŠ, konkrétně pro období, kdy je probírána historická část vlastivědy. Do přípravy pracovní sešitů jsem se pustila proto, že mi jako učiteli chyběl materiál, který by malým dětem dokázal názorněji představit jednotlivá historická období našich dějin. Obrázkových materiálů je velmi málo i v různých encyklopedií, dostupné obrázky jsou zase příliš složité. Nejprve jsem se tady vydala cestou ilustrací, ke kterým později přibyly také texty, až vznikly jednoduché zápisy, do kterých si žáci mohou dopisovat klíčové termíny. Díky částečně připraveným zápisům vzniká v hodinách vlastivědy větší prostor pro diskuzi, vysvětlování, a tedy lepší pochopení historických kontextů, což ilustrace dokreslují. Obrázky si mohou žáci vybarvovat, což je vede k přemýšlení na obsahem textů. Mohou podle nich vyvozovat informace a napomáhají také k fixaci učiva při domácí přípravě. Děti je mohou využívat i jako obrázkovou osnovu. Chybějící informace mohou žáci doplňovat na základě diskuze s učitelem, po přečtení učebnicových textů či materiálů. Pracovní sešity tedy vedou žáky k práci s informacemi, napomáhají rozvoji čtení s porozuměním a rozvíjí čtenářskou gramotnost. Díky minimalizaci psaní a vizualizaci informací pomocí obrázků jsou pracovní sešity vhodné také pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami. Pracovní sešity jsou doplněny také o časové osy, které zachycují všechna probíraná historická období. Pracovní sešit pro 4. ročník obsahuje také deskovou hru určenou k procvičování učiva. Pracovní sešity si můžete objednat ve Vydavatelství UP.

publikace malovana vlastiveda1 1publikace malovana vlastiveda1 2

publikace malovana vlastiveda2 1publikace malovana vlastiveda2 2 

 

Kniha Moderní technologie ve výuce

Autorsky jsem se podílela na vydání publikace MODERNÍ TECHNOLOGIE VE VÝUCE, která si dala za cíl zmapovat některé technologie vhodné do výuky na ZŠ a SŠ, ale prezentuje také konkrétní náměty, jak tyto technologie ve vyučování využít.

technologie moderni technologie ve vyuce2

 

Pravidla bezpečného používání internetu pro rodiče

KREJČÍ, Veronika. Pravidla bezpečného používání internetu pro rodiče. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2017.

Příručka PRAVIDLA BEZPEČNÉHO POUŽÍVÁNÍ INTERNETU je věnována rodičům, kteří jsou nejdůležitějším článkem každé prevence. Představuje nejpodstatnější informace, jež by měli rodiče vědět, i způsob, jak s nimi seznamovat děti.

bezpecnost pravidla

 

Rizika virtuální komunikace

KOPECKÝ, K. & KREJČÍ, V. Rizika virtuální komunikace. Příručka pro učitele a rodiče.

Příručka RIZIKA VIRTUÁLNÍ KOMUNIKACE se věnuje dvěma fenoménům spojeným s učíváním moderních technologií, konkrétně kyberšikaně a kybergroomingu. Publikace je určiena především rodičům a učitelům.

bezpecnost rizika virtualni komunikace

 

Zobrazení: 1239
Hodnocení článku:
Hodnocení: 5 z 5. Celkem 1 hlasů

Nejčtenější na blogu