Kontakt

Kategorie: O mně Zveřejněno: neděle 25. červenec 2021 Napsal Veronika Krejčí

 

Mgr. Veronika Krejčí
Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
Žižkovo náměstí 5
77140 Olomouc

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Výukové aplikace a online programy

Kategorie: O mně Zveřejněno: pátek 16. červenec 2021 Napsal Veronika Krejčí

 

 • Online testovací program Vševěd

  Testovací online portál VŠEVĚD slouží k procvičování učiva z různých vzdělávacích předmětů formou jednoduchých testů. Vzhledem k tomu, že je každá odpověď vybavena také zdůvodněním správného řešení, lze tyto testíky využívat jako edukační nástroj při sebevzdělávání dětí. Využití si jistě najde nejen ve výuce ve školách, ale také při domácí přípravě žáků. Rodiče tak mohou mít jednoduchou kontrolu nad tím, jak na tom jejich děti se svými znalostmi a dovednostmi jsou. Vševěd je dostupný zdarma, je určený pro práci na počítači a na tabletu.

  web vseved1web vseved2 

   

  Aplikace Slovní druhy

  Obsahově a návrhem funkční mechaniky jsem se podílela na vývoji aplikace SLOVNÍ DRUHY pro zařízení iPad.

  aplikace slovni druhy

   

V kostce

Kategorie: O mně Zveřejněno: čtvrtek 15. červenec 2021 Napsal Veronika Krejčí

Jsem pedagog s více než 8 letou praxí na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a s 15 letou praxí na 1. stupni ZŠ. Jako vysokoškolský pedagog se zaměřuji především na oblast českého jazyka v teorii i ve školské praxi. Zajímají mě především inovace ve vzdělávání jako jsou nové trendy směřující k co nejefektivnější výuce a také nové vzdělávací oblasti, které jsou aktuálně zařazovány do vzdělávacích programů škol (např. mediální výchova, čtenářská granotnost atd.). Mým cílem je vychovávat nadšené pedagogy, kteří budou učit kvalitně a se zápalem, s nímž do vzdělávání vtáhnou i své budoucí malé svěřence. 

V oblasti vzdělávání učitelů se soustředím i na problematiku integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Jsem nadšenou propagátorkou nových technologií ve vzdělávání, proto se zapojuji do aktivit laboratoře digitálních technologií Univerzity Palackého v Olomouci Digidoupě (www.digidoupe.cz). Konkrétně se podílím na vzdělávání pedagogů a tvorbě materiálů do praxe. 

V oblasti moderních technologií jsem se řadu let věnovala také prevenci rizikových jevů souvisejících s online komunikací, jako je např. kyberšikana, kybergrooming, rizikové sdílení informací apod. Stála jsem u zrodu projektu E-Bezpečí realizovaného Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Univerzity Palackého v Olomouci (www.prvok.upol.cz). Projekt E-Bezpečí se od svého vzniku věnuje prevenci, interventci a výzkumu v oblasti online rizik. Nabízí  vzdělávací programy pro děti, žáky a studenty, rodiče, učitele i další odborníky, v rámci online poradny pomáhá obětem online kriminality, publikuje odborné články, knihy i metodické materiály pro školy a pravidelně realizuje rozsáhlá výzkumná šetření, která měří četnost problémů v české populaci.

Jsem autorkou a spoluautorkou řady odborných i popularizačních článků a dalších publikací, didaktických materiálů, pomůcek  i výzkumných šetření. Mnohé z těchto materiálů sdílím prostřednictvím svých webových stránek Didaktika českého jazyka pro MŠ a 1. stupeň ZŠ (http://didaktikamj.upol.cz/). Jsem autorkou online testovacího portálu Vševěd - zábavné testování pro školáky (http://vseved.upol.cz/), který obsahuje testové úkoly na procvičování učiva, pro rozvoj čtenářské gramotnosti a logického myšlení. 

Spolupodílela jsem se na více než 70 projektech zaměřených na oblasti zkvalitnění vzdělávání, mediální výchovu, čtenářskou gramotnost, efektivní používání informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání a prevenci rizik souvisejících s jejich využíváním.

Velmi mě těší a naplňují veškeré kreativní aktivity. Jsem inovátor, baví mě hledat cesty, jak dělat věci jinak a lépe. Ráda získávám nové dovednosti a nadšeně vstřebávám informace z nejrůznějších oblastí a vědních oborů. Stále se snažím dívat na svě očima zvídavého dítěte, které vše kolem nepřestává překvapovat a fascinovat, protože svět kolem nás je úžasný.

 

Nejčtenější na blogu